Економка або управляючий заміським будинком - як правильно прощатися з домашнім персоналом.


21.09.2011

Керування домашнім персоналом одна з основних і, мабуть, найскладніших завдань економки або управляючого будинком. Людські ресурси - найбільш непередбачувані і складні в управлінні. Звідси випливає висновок - підбір домашнього персоналу дійсно перша і найважливіша задача і вміння виконувати її якісно - запорука успіху управляючого.

Але є ще одна важлива деталь управління - звільнення домашнього персоналу, яку теж необхідно здійснювати грамотно. Чому так важливо звільнити людину правильно? Все дуже просто, це питання репутації вас, як роботодавця і це не порожній звук. Економка є важливим фактором прийняття рішень щодо персоналу роботодавцем. Вона багато в чому «задає тон» в політиці управління персоналом, оскільки роботодавці довіряють, як правило, такому фахівцю в цих питаннях.

Давайте розглянемо варіанти звільнень, коли людину звільняють з ініціативи роботодавця і коли працівник звільняється сам. Отже, якщо недбайлива домробітниця, кухар, няня, садівник, водій, гувернантка або будь-який інший працівник будинку не справляються зі своїми прямими обов'язками або їх поведінка на роботі не відповідає очікуванням роботодавця, економка або управляючий повинні зробити перший «китайське» попередження і кілька наступних. Це необхідно зробити обов'язково, спочатку просто пояснити, що конкретно не влаштовує в роботі і як конкретно економка бачить виконання завдання більш правильно. Якщо ця проблема знову повторюється, необхідно ще один або кілька раз нагадати про вимоги в більш наполегливій формі. Останнє попередження має містити інформацію про те, що якщо домробітниця, няня, кухар, гувернантка тощо, не зможуть виконувати вимоги роботодавця, то, на жаль, економка буде змушена знайти іншого фахівця, який зможе виконати ці вимоги,а також позначити терміни, які даються працівникові на виправлення ситуації. В цей же час Економка або Управляючий заміським будинком повинні почати пошук кандидатів на дану вакансію і проведення співбесід. Це буде стратегічний кадровий запас, який економка зможе використовувати, якщо працівник так і не подолає складне для себе завдання, або якщо знадобитися такий кандидат в майбутньому.

Другий варіант, коли звільнення відбувається за ініціативою роботодавця без претензій до працівника, наприклад, скорочення штату. В даному випадку, необхідно попередити працівників про плановане скорочення як мінімум за 2 тижні і оголосити причину такого рішення. Якщо можливості надати 2 тижні відпрацювання немає, то звільняти необхідно з вихідною допомогою, яка допоможе людям знайти роботу найближчим часом без серйозних фінансових втрат для них і їх сімей.

Так само повинні поступати і працівники, попередивши за 2 тижні мінімум економку або управляючого про намір піти з роботи з поясненням причин звільнення.

Є, звичайно, нюанси, коли в будинку працюють на зміні, наприклад , 2 і більше домробітниці, няні, гувернантки, кухарі, садівники, доглядальниці, господарники, охоронці, водії і т.д. У таких випадках будь-які питання з звільненнями вирішуються легше і без шкоди для робочого процесу.

Економка або управляючий заміським будинком, здійснюють підбір домашнього персоналу в Києві та області, можуть звернутися в Милий Дім агентство домашнього персоналу за консультаціями та професійним підбором персоналу. Ми спеціалізуємося на вакансіях домробітниця Київ, покоївка Київ, няня Київ, гувернантка Київ, репетитор Київ, господарник Київ, садівник Київ, водій Київ, доглядальниця Київ, компаньйонка Київ, охоронець Київ, фахівець з VIP гардеробу Київ, а так само допоможемо роботодавцям з вакансіями економка Київ і управляючий Київ.

 

Наші новини

Керування домашнім персоналом одна з основних і, мабуть, найскладніших завдань економки або управляючого будинком.

2017

Google Яндекс.Метрика