Договірні відносини між домашнім персоналом і роботодавцем - на що звернути увагу.


17.02.2012

Перш ніж розпочати співпрацю, потенційні роботодавець і працівник мають обговорити умови роботи і підписати договір, в якому будуть зафіксовані ці умови.

Будь-який фахівець домашнього сервісу має як зобов'язання, так і права на період дії договору. Домробітниця, няня, гувернантка, садівник, особистий водій або будь-який інший фахівець домашнього сервісу хоче відчувати соціальну захищеність, працюючи в домашньому сервісі. Які ж питання необхідно підняти під час обговорення умов співпраці.

Перш за все, необхідно визначити суть роботи фахівця. Так, наприклад, для домробітниці необхідно визначити перелік функціональних обов'язків (прибирання, прання, прасування, приготування і т.д) , обсяги робіт (квадратура збираних площ , кількість членів сім'ї, прийомів їжі і т.д), для няні необхідно визначити обов'язки (догляд, дотримання режиму дня, приготування дитині, догляд за дитячим гардеробом і др), садівник обумовлює - функції (догляд за рослинами , газоном, водоймами, прибирання території тощо), обсяги (територія присадибної ділянки, споруди та інвентар на ділянці - лазні, басейни, тенісні корти та ін). Після узгодження суті роботи, узгоджуються умови. Так, наприклад, гувернантка чи няня можуть розраховувати на відпустку, як правило, коли сім'я їде на відпочинок. При цьому, якщо потрібно щоб няня або гувернантка супроводжували дитину в поїздці, то відпустка, як правило, дається після приїзду додому. Важливо обговорити, як буде оплачуватися відпустку і час «простою», тобто коли сім'я їде на тривалий час на відпочинок.

Домашній персонал, що працює з проживанням, повинен обумовлювати умови проживання та харчування. Якщо, наприклад, водій, господарник, економка або керуючий, використовують автомобіль в робочих цілях, необхідно обговорити розміри компенсації за використання автомобіля. Так само, потрібно підняти питання лікарняного, і не тільки питання оплати, а й питання того, що няня, гувернантка, гувернер, кухар, домробітниця і інший персонал, що контактує з усією родиною, мають узгодити питання того, що при гострих респіраторних захворюваннях, працівник не повинен виходити на роботу з метою не розповсюдження інфекції , завчасно попередивши родину про хворобу.

Обговорюється обов'язково графік роботи, тобто тривалість робочого дня і тижня, вихідні та святкові дні. Так само варто обговорити питання доставки до місця роботи , якщо працювати необхідно в заміському будинку. І, звичайно, питання оплати, тобто розміри і соки виплати оплат .

Наші новини

Перш ніж розпочати співпрацю , потенційні роботодавець і працівник мають обговорити умови роботи і підписати договір, в якому будуть зафіксовані ці умови.

2017

Google Яндекс.Метрика