Хто така "професійна няня".


21.01.2014

Згідно з «формули професіоналізму», професіоналізм = знання + досвід + етика.


Отже, знання. Професійна няня повинна володіти постійно поповнюючимося  знаннями в галузі дитячої психології, фізіології, здоров'я, розвитку та виховання дітей. Такі знання можуть давати як профільні навчальні заклади (педагогічні та медичні), так і альтернативні джерела (курси, тренінги, спеціальна література і т.д.). І чим більше якісних сучасних джерел задіє няня, тим вище рівень її професійних знань.

Досвід . Крім твердих знань, няня зможе досягти професіоналізму як мінімум через 2 роки безперервного стажу, з повною зайнятістю, бажано в межах однієї сім'ї. Причому важливо, які вимоги до няні пред'являлися в цій сім'ї, тобто «Якість досвіду». Досвід повинен включати такі аспекти догляду як уміння організувати і дотримуватися режиму дня дитини , гігієнічні процедури, приготування дитячого харчування, годування, прогулянки, підготовка дитини до сну, організація дозвілля та розвиваючі ігри. Няня повинна вміти доглядати за гардеробом дитини, збирати його в поїздки, правильно підбирати гардероб і укладати волосся, збираючи дитину на різні заходи. Няня повинна вміти доглядати за дитячою кімнатою і ігровий з урахуванням сучасних вимог до гігієнічним нормам прибирання таких приміщень. Важливий так само досвід супроводу дітей на заняття, в дитячі установи і т.д. Можливі варіанти супроводу дитини для такого фахівця як няня Київ, Україна та поїздки за кордон. Так само важливо, щоб няня мала досвід постійного контакту з педіатром дитини та педагогами школи (якщо дитина відвідує дошкільний або шкільне установи).

Етика. Мабуть, навіть при наявності знань і досвіду, няня не зможе називатися професіоналом без володіння професійною етикою. Це те, що дійсно відрізняє професійну няню від середньостатистичної. Професійна няня повинна володіти такими якостями як відповідальність, гнучкість, терпимість, врівноваженість, тактовність. Няня повинна бути одночасно вимогливою і доброзичливою, впевненою і скромною, відкритою і ненав'язливою. Няня повинна бути доглянутою, естетично виглядати, щоб прищеплювати дитині поняття естетики, охайності й акуратності. Няня має право і повинна бути здатна давати професійні рекомендації з питань безпеки, догляду, виховання і розвитку дитини. Водночас няня повинна чітко розуміти, що її основна функція полягає в тому, щоб транслювати бачення батьків з цих питань дитині, і завжди дотримуватися їх вимог. Вкрай важливо, щоб няня тримала певну незриму дистанцію при роботі в сім'ї, виробляючи у дитини чітке розуміння сім'ї та близького кола і розуміння того, що няня не входить до кола членів сім'ї це дасть можливість уникнути психологічної травми у дитини при розлученні з нянею.


Якщо няня володіє всіма перерахованими якостями, то вона професіонал і буде завжди затребуваною.

Якщо вам потрібна няня в Києві або передмісті, звертайтеся в агентство «Милий Дім».

Наші новини

Професійна няня повинна володіти постійно поповнюється знаннями в галузі дитячої психології, фізіології, здоров'я, розвитку та виховання дітей. І чим більше якісних сучасних джерел задіє няня, тим вище рівень її професійних знань.

2017

Google Яндекс.Метрика